Bagażnik na hak rowerowy. Uzyskaj więcej informacji.

Rozbudowa tras rowerowych nie tylko w dużych miastach, lecz również w licznych miasteczkach turystycznych w kraju i za granicą przyczyniła się do tego, iż pakując się na wakacje zastanawiamy się, czy wziąć jeszcze rower. O ile podróżujemy bez współtowarzyszy i nasz rower się składa, można po prostu spakować go do bagażnika. Trudności pojawiają się, jeśli podróżujemy w rodzinnym gronie i chcemy zapakować trzy lub cztery rowery. W takim przypadku najlepiej jest użyć platformy rowerowej.

Jak platforma rowerowa na hak oddziałuje na kierowanie autem?

Rowery da się transportować na dachu auta, instalując na nim specjalne uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego, albo na platformie rowerowej montowanej na haku. Tak pierwszy, jak i drugi sposób pozwala na przewóz aż do 4 jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańszym rozwiązaniem, lecz mają też kilka wad. Zamocowanie, a potem zdjęcie z nich roweru, bywa kłopotliwe przede wszystkim dla osób o niskim wzroście. Co więcej ułożenie roweru na uchwytach dachowych zwiększa wysokość auta, i choć na ogół nie jest to przeszkodą podczas przejazdu pod niewysokimi bramami, kładkami dla pieszych i mostami, to zmienia sterowność auta z uwagi na większą podatność na mocne powiewy wiatru. Natomiast platformy rowerowe zakładane na hak wydłużają auta, z tej przyczyny osoby je prowadzące powinni zachować wyjątkową ostrożność w trakcie cofania i parkowania tyłem pojazdu. Rowery ułożone na platformie nieraz także wychodzą poza boczną krawędź samochodu, co może być utrudnieniem przy wymijaniu innych uczestników ruchu na ciasnych drogach.

Bagażnik rowerowy – na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Postanawiając o nabyciu platformy na rower na hak wypada wpierw rozważyć parę kwestii. Nie jest to tani zakup, toteż warto już na wstępie oszacować jaką ilość jednośladów docelowo będziemy chcieli przetransportować. Platforma na rower dobrej firmy, przykładowo od Thule, będzie służyła nam lata i jeżeli nabywamy ją w celu wzięcia jej na rodzinne podróże, opłaca się wybrać taką, na której ulokujemy 3 bądź 4 jednoślady. Inną istotną kwestią jest sprawdzenie łącznej wagi rowerów – przed zamówieniem bagażnika należy zweryfikować czy uniesie on obciążenie jakie chcemy na nim transportować. Dowiedzmy się także jak doczepiane są rowery do platformy na hak. Większa ilość zabezpieczeń utrzymujących jednoślad w miejscu, to mniejsze zagrożenie jego obluzowania się w trakcie przewozu, grożące możliwym wgięciem karoserii. W przypadku wątpliwości, która platformę na rower zamówić, polecamy skonsultować się z przedstawicielem sklepu posiadającego w ofercie taki asortyment.

Nasza siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]