Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Uzyskaj więcej informacji o shuttersami w salonie

Szatersy (shutters), czyli wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się na ogół z aranżacją domów w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Ale ten element zabezpieczenia okna można wykorzystać też w naszych domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a przy tym wyśmienicie wyglądające rozwiązanie, które w licznych sytuacjach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze teraz żaluzje.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych przenikających do pokoju

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, wypełniają dwie funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną. Shuttersy znacznie podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, że doskonale poprawiają stylistykę większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, bowiem to w salonie podejmuje się gości, jak również przebywa się w nim po kilkanaście godzin w ciągu dnia. Z tego powodu wypada zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale także wygodne. Dowolność ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych przenikających do wnętrza, co umożliwia m.in. całkowite jego przyciemnienie, jeśli chcemy włączyć coś w telewizji, albo jego delikatne ściemnienie, jeśli chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – doskonała ochrona przed hałasem

Opcja regulacji przenikania promieni słonecznych do wnętrza jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak także z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem można efektywnie korygować temperaturę pomieszczeniu, która w dużej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w okresie letnim łatwiej jest zachować niższą temperaturę w sypialni, z kolei w okresie zimowym dłużej utrzymamy w niej ciepło. Prócz tego okiennice typu shutters tworzą mocną zaporę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również doskonałe rozwiązanie dla alergików. Osiada się na nich mniej drobinek kurzu niż w fałdach zasłon, a ich konserwacja jest niezwykle prosta i trwa wręcz kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie sprawdzą się też w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecięcym.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]