Bagażniki bazowe – montaż na relingi lub bezpośrednio na dachu auta

Potrzebujesz bagażnika na relingi? Skieruj się tu

Wyjazd autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie konieczne w trakcie urlopu akcesoria. Najczęściej nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne gabaryty niektórych bagaży. Tu warto wymienić w szczególności rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Ładowność samochodu w dużym stopniu zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale też nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bo posiada opływową budowę. Do jego montażu konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je kupić sami. Miejmy jednakże na uwadze, aby dobór modelu właściwego do budowy naszego samochodu oraz sam montaż zlecić specjalistom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy także nabyć specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem deski snowboardowe, rowery czy kajaki. Uchwyty tego typu są przeważnie przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym albo pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy zderzenie z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Nasza siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]