Blacha na dach zachowa swoje właściwości przez lata

Zamów blachodachówkę.

Blachy dachowe to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Nie ulega wątpliwości, że ogromne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blachodachówka to także bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (jedno- oraz wielorodzinnych), jak również gospodarczych i komercyjnych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najważniejsze, naprawdę silne.

Blachy na dach – charakterystyka oraz atuty

Blacha dachowa wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Istotne jest dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się wieloma zaletami. Wśród nich główna okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wody i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące wynikiem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Właściwie dobrane warstwy lakieru są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że zachowują one swoją estetykę nawet po wielu latach od założenia. Aby jednak cieszyć się tymi zaletami, blachodachówkę rekomenduje się nabywać w sprawdzonych miejscach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy dachowe – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha na dach, ze względu na niską wagę, znajduje szerokie zastosowanie przy renowacjach zabytkowych budynków o małej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i stosunkowo tania – oraz przy budowaniu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o dużym nachyleniu.

Nasza siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08