Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

Jeśli szukasz bryczesów do jazdy konnej, powinieneś odwiedzić tę stronę

Jazda na koniu wymaga nie tylko ogromnych pokładów cierpliwości, wielu wyrzeczeń i godzin pracy, ale również odpowiedniej odzieży, która nie będzie krępować ruchów. Potrzebujesz nabyć wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Duży wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni używanych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi stykają się z siodłem, dzięki czemu zmniejszają zagrożenie otarcia naskórka. Dobrze wykonane bryczesy do jazdy konnej powinny być elastyczne i ciasne, a zarazem nie ograniczać ruchów i umożliwiać wygodną jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy uszyte z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z dodatkiem lycry, dzięki którym dżokej czuje się w pełni swobodnie.

Jak kupić najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być przede wszystkim dostosowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Przy wybieraniu odpowiednich spodni jeździeckich wskazane jest sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który może być wytworzony z silikonu, skóry ekologicznej, ewentualnie innych materiałów gwarantujących dobrą przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej pełny, który obejmuje też uda i łydki, lub kolanowy. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one posiadać powłokę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które dają komfort cieplny w czasie jazdy. Ważne są także walory użytkowe – liczne kieszenie czy rozciągliwe zakończenia nogawek.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]