Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Kup czapsy.

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Główną z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują około kilku tysięcy PLN. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – główne cechy

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, zaś drugie – kończą się dopiero na pachwinie, gwarantując ochronę dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych materiałów. W sprzedaży przede wszystkim znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wyprodukowane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzuje dużo niższa cena. Są więc polecane dżokejom z zawężonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je latem i wiosną. Okazały wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem też jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]