Drenaż limfatyczny – o domowych aparatach do presoterapii

Jeśli szukasz urządzenia do masażu limfatycznego, skieruj się tu.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego rolą jest poprawienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to przeróżne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz punktu ucisku.

Urządzenie do presoterapii – wskazania do używania

W ostatnich latach fizjoterapeuci każdego dnia stosują urządzenia do presoterapii symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które nakłada się na obrzękłe ramiona i nogi. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych komór mankiet uciska kończynę, stymulując tym samym przepływ chłonki. Istnieje multum powodów do poddania się zabiegowi drenażu limfatycznego. To między innymi obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania oraz jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu. Presoterapia stała się również ogromnie popularna w świecie profesjonalnego sportu, głównie jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowy aparat do drenażu limfatycznego

Ogromne możliwości użycia urządzeń do masażu uciskowego przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Współcześnie osoby chętnie korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu innowacyjnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w rękawach – więcej przegródek to efektywniejszy masaż. Maszyny CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, więc bez przeszkód można spakować je w podróż, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, bo występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to m.in. stany zapalne bądź niewydolność serca, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]