Funkcje oczyszczaczy powietrza – nie tylko filtrowanie pyłów

Problem zanieczyszczenia powietrza zagościł już w świadomości statystycznego mieszkańca Polski i sporadycznie jest lekceważony. Polacy dostrzegli, iż czystość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, wyraźnie oddziałuje na nasze zdrowie. Niemniej jednak dopóki nie będą zastosowane skuteczne rozwiązania, każdy może samodzielnie zadbać o swoje samopoczucie, np. poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia przydatne rezydentom metropolii

Im bardziej zindustrializowany rejon, tym większe jest zagrożenie występowania dużego stężenia PM2,5 oraz PM10, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu schorzeń układu oddychania narażeni są najczęściej rezydenci większych aglomeracji miejskich oraz okolic w pobliżu fabryk wypuszczających do atmosfery spore ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczne zmniejszenie negatywnego wpływu pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych renomowanych producentów, jak przykładowo GREE, Meaco bądź Airdog, od lat obecne są w ofercie wielu sklepów, więc nie jest to w tym momencie coś nowego na rodzimym rynku. Co interesujące, poza wyłapywaniem z powietrza pyłów, nierzadko mają one także inne przydatne funkcje.

Oczyszczacze powietrza eliminują nie tylko pyły i bakterie

Oczyszczacze powietrza dostępne są w kilku rozmiarach, dlatego bez problemu kupimy sprzęt najlepsze do danej objętości wnętrza. Są to urządzenia niezbyt ciężkie, dlatego swobodnie można je przenosić pomiędzy pokojami. Poza usuwaniem z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, wyłapują one też zarazki oraz grzyby, które mogą być powodem szeregu chorób lub reakcji uczuleniowych, a także szkodliwy benzen. Dużo oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża i jonizuje powietrze, co wytwarza w mieszkaniu orzeźwiającą atmosferę, a przy tym umożliwia spokojniejszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają też czujniki ostrzegające o obecności CO2. Zakup oczyszczacza powietrza zaleca się przede wszystkim alergikom.