Jaką funkcję pełnią systemy rynnowe?

Chcesz kupić rynny PCV? Wejdź na http://tinyurl.com/wyvmpey.

Systemy dachowe składają się z szeregu modułów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na sprawne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu komplikacji związanych z jej kumulowaniem się. Nie powinniśmy więc lekceważyć wyboru najlepszych modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz kwalifikacji – tak samo jak zakładanie systemów rynnowych. Co zatem winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich części się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – jakie elementy je tworzą?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z wielu pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z kształtu rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod nim, których funkcją jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie różnych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a potem do odpływu.

Rynny plastikowe, metalowe albo PCV – co wybrać?

W ofercie dystrybutorów znajdziemy orynnowanie dachu wykonane z różnych materiałów – m. in z metalu lub PCV. Które z nich będą odpowiednie? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego oraz tego, jak bardzo jest on wystawiony na działanie opadów. Decyzję o doborze konkretnego rozwiązania powinno się więc przedyskutować z fachowcem.

Nasza siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08