Jaki wybrać kontener – otwarty czy zamknięty?

kontenery otwarte, kontenery stalowe

Kontenery na odpady specjalne muszą charakteryzować się ogromną trwałością, a także spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele kontenerów? Kiedy warto wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich konstrukcja

Wśród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego przeznaczenia rozróżniamy kontenery na odpady odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, płynne, niebezpieczne, a także sypkie. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego typu są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone klapą z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, zapobiegającą rozbryzgiwaniu się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z dnem posiadającym uchwyty do zabezpieczenia ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontener na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów stanowią modele na odpady ziarniste, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały sypkie mogą również posiadać uszczelnioną klapę. Do kontenerów specjalnych należą także kontenery otwarte używane do składowania i transportu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Nasza siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]