Kamery motocyklowe czy wideorejestratory – co wybrać?

Zobacz, gdzie zamówić kamerę na motor, wejdź na https://bit.ly/3mVz5pa.

Motocykliści, którzy wyjeżdżają w długie trasy, częstokroć nie są w stanie opowiedzieć przyjaciołom nie posiadającym motoru, jak olśniewające widoki można podziwiać w trakcie jazdy. W takim przypadku obraz nagrany kamerą opowie więcej niż kierowca. Przy tym kamera na motor to także praktyczne urządzenie, którego zakup winien rozważyć każdy kierowca jednośladu.

Kamera motocyklowa – nagrywanie wypadków drogowych

Tak samo jak posiadaczeaut, właściciele jednośladów też zauważają atuty rejestracji przebiegu podróży na motorze. W razie dojścia do jakiegoś wypadku drogowego – wypadnięcia z drogi, kolizji bądź zniszczenia pojazdu przez złą infrastrukturę drogową, film utrwalony przez kamerę motocyklową może posłużyć jako dowód rzeczowy niezwykle wartościowym dla ubezpieczyciela albo funkcjonariuszy drogówki. Niebezpieczne zdarzenia drogowe trwają zaledwie parę sekund, w których górę biorą intensywne emocje i trwoga, co powoduje, że nieraz ich uczestnicy nie mogą odtworzyć istotnych faktów. Powoduje to następnie trudność z bezsprzecznym wskazaniem, kto w rzeczywistości jest poszkodowanym, a kto sprawcą wypadku. Kamerka na motor jest natomiast uważnym obserwatorem, a zarejestrowane przez nią nagranie w szeregu przypadków już rozstrzygał sporne sytuacje przed sądem.

Wideorejestrator a może kamera sportowa na motocykl – co lepsze?

Wiele osób myśli, iż kamera sportowa i wideorejestrator to zasadniczo to samo. Niemniej jednak można wypunktować istotne różnice między nimi. Kamerę sportową wyróżnia uniwersalność jej zamocowania – można wyposażyć ją w zaczepy, dzięki którym instaluje się ją bez problemu na kasku, kierownicy czy nawet owiewce. W kategorii kamer sportowych dostaniemy urządzenia oferujące nagrywanie filmów w najlepszej rozdzielczości (również w 2K!), posiadające stabilizator obrazu, a także obiektywy szerokokątne (nawet te z opcją zapisu sferycznego!), co sprawia, iż są świetnym urządzeniem do uwiecznienia interesujących filmów, którymi chcielibyśmy popisać się w internecie lub pokazać rodzinie. Tymczasem wideorejestrator lepiej zda egzamin jako przyrząd rejestrujący przebieg jazdy na potrzeby bezpieczeństwa. Wideorejestratory cechują się wyższą jasnością obrazu, co przyczynia się do tego, że lepiej widać nawet najdrobniejsze detale. Ponadto często aktywują się one wraz z włączeniem się silnika, zatem rejestrują jazdę od jej pierwszych chwil. Następnym atutem wideorejestratorów jest też to, że zapisują obraz “w pętli” i w przypadku wypełnienia karty SD usuwają tylko najstarsze dane. Stąd w razie wypadku nie ma obaw, że wydarzenie nie zostało zarejestrowane w wyniku brak pamięci na karcie.

Nasza siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]