Kapsułki Nespresso – przedstawiamy ich alternatywy

kapsułki kompatybilne z nespresso

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych miłośników. Aktualnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele popularnych firm.

Czy są w sprzedaży kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezzasadna obawa. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł kilka lat temu więc obecnie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest włoska Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance arabiki i robusty. Kolejnym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miejscowości, czyli Trieste, Venezia, Firenze i Roma. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty czekolady, prażonych orzechów czy suszonych owoców. Inni poważani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Intense).

Zamienniki kapsułek Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso produkuje także rodzima firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Sublimo, Lungo czy Milano, w tym również kawy aromatyzowane – Chocolate, Vanilla, Carmel i Hazelnut.

Opakowania dostępne w większości sklepów zawierają na ogół 10 kapsułek z kawą. Jednakże dla konsumentów, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali też zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej obniżyć koszt napoju. W przypadku, kiedy nabywca ma wątpliwości, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie powinien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]