Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Jeśli chcesz kupić kaski do jazdy konnej, powinieneś odwiedzić ten adres

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, z uwagi znaczną wysokość i prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jazdy konnej można nabyć 2 rodzaje ochrony na głowę – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest na ogół wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednak tak dobrej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, stosowany przez wyczynowych sportowców, który posiada atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy wyborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać stosowne atesty oraz pozwalać na regulację rozmiaru bądź być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask do jazdy konnej nie należy też iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszym mieście nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]