Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Jeśli potrzebujesz kontenera KP 7, koniecznie sprawdź ekombud.pl

Na rynku dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże wiele typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną konstrukcją i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie surowce można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do specyfiki przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak złom, gruz, rozebrane elementy stolarki otworowej, a także stare płytki parkietowe lub ceramiczne – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych bądź wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady większych gabarytów

Do składowania ładunków o większych gabarytach, które nie są odpadami bądź wymagają selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są przede wszystkim dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Nasza siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]