Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – spowolnij proces starzenia się

Znajdź kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy

Również młodzieńcza cera bez mankamentów wymaga właściwej pielęgnacji. Pozwoli to spowolnić naturalny tok wyniszczania się tkanek i dzięki temu dłużej zachować ich zdrowy wygląd. W największej mierze dotyczy to cery twarzy, która jest w największym stopniu narażona na powstawanie niekorzystnych zmian, pośród których zmarszczki są wyjątkowo przykre dla pań, jak i panów. Dlatego tak ważne jest, żeby stosować odpowiednie kremy przeciwzmarszczkowe dobrane do wieku oraz typu skóry. Na szczęście nie jest to kłopotliwe, ponieważ w sprzedaży można nabyć kosmetyki dostosowane do każdego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – jaki mają skład?

Jednym z najważniejszych celów kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Dlatego kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy w szeregu przypadków zawierają mocznik – czynnikzespalający molekuły wody i tym sposobem zapobiegający jej utracie, a oprócz tego czyniący skórę bardziej delikatną. Kremy tego typu zawierają również tłuszcze nazywane ceramidami, które też zapobiegają utracie wody dzięki temu, że zapełniają przestrzenie pomiędzy komórkami tkanki skórnej. Znaczącym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest również skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony znajdujący się w składzie naturalnego płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. Przy właściwym stężeniu skwalen niszczy wolne rodniki i pozostałe szkodliwe elementy, a jednocześnie pozwala substancjom odżywczym wniknąć do skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – dopasuj do wieku i rodzaju skóry

Kremy przeciw zmarszczkom można podzielić na kilka rodzajów. Jednym z najważniejszych kryteriów podziału jest wiek konsumenta, do którego kierowany jest konkretny kosmetyk. Przy jego wyborze powinno się także wziąć pod uwagę, do pielęgnacji jakiej partii ciała został on opracowany – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery różni się właściwościami od kremu do szyi lub pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]