Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Kup listwy drewniane

Wydają się niewiele wnoszącym elementem, jednak ich charakter ma duży wpływ na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne poprowadzenie przewodów oraz ochraniają najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To na pewno dostateczny powód, aby nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i bardzo dobrze współgra ze stylowymi meblami czy dodatkami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeżeli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]