Lonża jeździecka – niezastąpiona podczas lekcji jazdy

Potrzebujesz lonży jeździeckiej? Zobacz tu.

Lonża to akcesorium popularnie używane podczas lekcji jazdy konnej i treningów. Jakiego typu lonże jeździeckie są obecne w sprzedaży? Z czego są produkowane te przyrządy i gdzie rekomenduje się ich szukać?

Lonża jeździecka – typy i jej rola

Lonża dla konia to stosunkowo długa linka, przeważnie nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest wierzchowiec w czasie nauki jazdy i ćwiczenia technik związanych z łapaniem strzemion, trzymaniem wodzy, dosiadem, jak również utrzymywaniem równowagi w siodle. Zwierzę jest prowadzone po obwodzie okręgu, natomiast lonża jest stosowana do kontrolowania zachowania konia. Sprzęt ten wykorzystują także woltyżerzy oraz artyści cyrkowi do doskonalenia technik i zabezpieczania wykonywanych trików. Lonża przydaje się dodatkowo przy hipoterapii. Lonża jeździecka może także być stosowana podczas treningu bez dżokeja – w takiej sytuacji jest stosowana do treningu młodych zwierząt i zagwarantowania im właściwej dawki aktywności.

Lonża jeździecka – gdzie znaleźć produkty popularnych firm?

Duże spektrum akcesoriów jeździeckich można znaleźć w dobrze wyposażonych sklepach internetowych oferujących profesjonalny ekwipunek w dobrych cenach. Dostarczają one specjalistyczne lonże dla konia najlepszych firm – takich jak Waldhausen, Imperial Riding czy Jumptec. Chciałbyś kupić lonżę w niebieskim, czarnym, a może czerwonym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade daje szeroki wybór akcesoriów, które spełnią wymagania nawet najwybredniejszych klientów. W sklepie oferowane są produkty wykonane między innymi z nylonu. Lonże wytworzone są z miłego w dotyku, miękkiego materiału i wyposażone w obrotowy karabińczyk.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]