Łóżko małżeńskie i łóżko dla jednej osoby – jak dobrać szerokość?

Jeśli szukasz łóżka małżeńskiego 160x200, koniecznie wejdź na rabwood.sklep.pl.

Człowiek poświęca na spanie nieomal 1/3 część życia. To niezwykle ważny element ludzkiego cyklu życia, który zlekceważony może prowadzić do problemów zdrowotnych, permanentnego przemęczenia oraz generalnie mniejszej efektywności w ciągu dnia. Jednak żeby spać spokojnie wypada zatroszczyć się o kupno wygodnego łóżka do sypialni.

Modelowy rozmiar łóżka małżeńskiego oraz pojedynczego

To, na które łóżko do sypialni ostatecznie się zdecydujemy, częstokroć jest zależne od warunków mieszkaniowych. Fachowcy od snu przeważnie sugerują, żeby łóżko jednoosobowe miało minimum 90 cm szerokości, jednak dla poniektórych 100 czy wręcz i 120 cm nie wystarcza, żeby komfortowo się na nim położyć. Z kolei łóżko małżeńskie winno posiadać minimum 140 cm, a optymalnie – 160 cm rozpiętości. Zagwarantuje to wystarczająco sporo miejsca dla dwóch osób. W przypadku łóżka małżeńskiego eksperci sugerują zakup oddzielnych materacy dla każdego z użytkowników. Z jakiego powodu? Każdy z nas jest inny, z tej przyczyny z rzadka zdarza się sytuacja, że materac o danych parametrach umożliwi dobry sen obu stronom związku.

Powinno się mieć na względzie, iż mówiąc o rozmiarach łóżka tak naprawdę określa się rozpiętość światła ramy odpowiadającej wymiarom materaca jaki się w nim mieści. Zatem aranżując sypialnię powinno się wziąć pod uwagę faktyczne wymiary łóżka, bowiem niekiedy mogą być one aż 10 cm większe od rozmiaru materaca.

Rekomendujemy też przemyśleć czy zamówić łóżko bez lub z wezgłowiem. Jeżeli przed snem lubisz czytać książkę bądź obejrzeć telewizję, wezgłowie da stosowne oparcie plecom w ciągu tych kilkunastu minut na siedząco.

Szukasz do sypialni łóżko drewniane? Zwróć uwagę na stelaż!

Choć w salonach meblowych oferowane są setki modeli łóżek na stalowych ramach oraz tapicerowanych, najpopularniejsze nadal pozostają łóżka drewniane. Meble z drewna rewelacyjnie współgrają z różnymi stylami urządzania wnętrz, a przy tym wnoszą do mieszkania poczucie przytulności. Dlatego też wybierane są przez administratorów domów wypoczynkowych oraz hoteli – dzięki nim turysta odczuwa wynajęte pomieszczenie jako bardziej przyjazne.

Drewno doskonale zdaje egzamin jako materiał na stelaż, czyli najważniejszą część łóżka. Stelaż do łóżka również trzeba wybierać z głową, ponieważ w znacznym stopniu ma wpływ na nasz komfort w czasie snu. Stelaże wykonane z drewna nie tylko dobrze podpierają materac i są bardzo ciche, ale także są na tyle elastyczne, by stosownie reagować na ruchy i ułożenie ciała użytkownika.

Nasza siedziba:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]