Niezbędny element wyposażenia salonu – stolik kawowy

Dobry stolik kawowy powinien być estetyczny w użyciu oraz funkcjonalny. Trzeba również mieć na uwadze, że jest to ciekawy detal wystroju salonu. W zależności od naszych wymagań możemy przebierać wśród wielu typów stolików. Jaki jednakże będzie najodpowiedniejszy?

Jak znaleźć właściwy stolik kawowy do salonu?

Przy doborze stolika warto zwrócić uwagę na kilka czynników. W jakim stylu utrzymana jest przestrzeń domu? Czy na co dzień pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? Czy w trakcie picia kawy lubimy poczytać czasopisma bądź książki? Odpowiedzenie sobie uprzednio na te pytania może pomóc nam w podjęciu decyzji.

Modele stolików kawowych

Dla tych, którzy doceniają optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem uda się nie tylko maksymalnie zagospodarować niewielką powierzchnię salonu, ale także bez trudu utrzymać w nim czystość. Warto przemyśleć też kupno modelu ze zsuwanym blatem.

W przypadku małej powierzchni do wykorzystania, można zastanowić się nad kupnem stolika z kolistym blatem, który zajmie mniej przestrzeni niż te w tradycyjnej formie. Kreatywnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w kształcie tacy, które są nie tylko praktyczne, ale i efektowne.

Uznaniem mogą poszczycić się także stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, by wsuwać je pod siebie. Oprócz tego modele o kształcie hexagonu można swobodnie składać z większą liczbą elementów. Z kolei osobom, które często pijają kawę w dużym towarzystwie, zaleca się ławy lub stoliki z możliwością rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik z kolistym blatem będzie trafnym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt.
2. Jeżeli cenimy sobie ekologię, to powinno się rozważyć zakup stolika DIY (Do-It-Yourself), np. zrobionego z palet. Ciekawą alternatywą jest zastosowanie drewnianego pieńka czy odnowionego kufra jako kawowego stolika.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na wysokości siedziska, czyli ok. 50-55 cm. Jeżeli planujemy postawić go z boku szezlonga, to optymalnie powinien sięgać do podłokietnika.