Otwarty czy integralny – jaki kask na motor kupić?

Jeśli chcesz zamówić kask motocyklowy, powinieneś odwiedzić ten adres.

Entuzjaści jednośladów mają świadomość, że podstawą posiadania minimum ochrony w trakcie jazdy jest posiadanie kasku. Nieważne, czy motor jest naszym codziennym środkiem transportu, czy wykorzystujemy go okazjonalnie – na każdy przejazd musimy założyć kask motocyklowy, bowiem takie zobowiązanie nakłada na nas kodeks drogowy. Lekceważenie go grozi nałożeniem mandatu i punktów karnych, ale może mieć także o wiele nieprzyjemniejsze następstwa – w razie wypadku kierowca (lub jego pasażer) nie mający kasku narażeni są na rozległe obrażenia, a często i śmierć.

Czym różnią się poszczególne rodzaje kasków motocyklowych?

Kaski motocyklowe odróżniają się od siebie stylistyką i zastosowaniem. Istnieją cztery bazowe warianty kasków:
Kaski szczękowe – ich nazwa wywodzi się od tego, iż posiadają mobilny (podnoszony i opuszczany) moduł części szczękowej. To sprawia, iż są nadzwyczaj wygodne – można w nich bez trudu zaczerpnąć powietrza, porozmawiać z kimś, czy zjeść bez potrzeby zdejmowania kasku.
Kaski integralne są uniwersalne i dlatego chyba najczęściej kupowane przez motocyklistów, bo można je wykorzystać do jazdy na skuterze, jak również na motorze szosowym, sportowym. Ich charakterystyczną cechą jest jednolita budowa, co powoduje, iż są one uznawane za bardzo bezpieczne, niemniej jednak niezbyt komfortowe.
Kaski crossowe, czyli kaski off-road albo enduro, to kaski gwarantujące maksymalny poziom bezpieczeństwa, które stosowane są do jazdy w terenie. Znamionują się niewielką waga, brakiem szybki i opływowym kształtem. Aby z niego korzystać trzeba dokupić też w gogle.
Kaski otwarte nie posiadają w ogóle części osłaniającej żuchwę – skorupa ochrania tylko górną część głowy. Nie ważą wiele, ale nie dają dużego poziomu ochrony, toteż przeznaczone są dla kierowców poruszających się na motorach rozwijających niższe prędkości (jak choppery) i na skuterach.

Jak kupować kask na motor?

Kupując kask na motor nie zapominajmy, iż po polskich drogach wolno jeździć wyłącznie z kaskami posiadającymi homologację, więc dopytajmy o to zawsze przed zakupem. Co więcej zwróćmy uwagę m.in. na to czy interesujący nas kask poprawnie przylega do głowy, czy wyściółka sprawnie odprowadza wilgoć oraz czy jego ciężar nam pasuje i nie powoduje dyskomfortu.

Nasza siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]