Poznaj wiodących producentów drukarek 3D

Potrzebujesz 3D drukarek? Wejdź na https://cadxpert.pl/drukarki-3d/

W asortymencie firmy CadXpert natkniesz się tylko na urządzenia od uznanych producentów tych rozwiązań: FormLabs i MakerBot, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszej ofercie, pracują między innymi w technologiach: FDM, PolyJet oraz SLA.

Stratasys – lider branży drukarek 3D

Stratasys jest światowym liderem na rynku drukarek 3D. Od przeszło 3 dekad – a konkretnie od 1988 r. – dostarcza klientom najnowocześniejsze rozwiązania i instrumenty. Szacuje się, że wykorzystując drukarki 3D i inne urządzenia Stratasys można nieomal o 90% obniżyć wydatki na produkcję i czas poświęcony na proces produkcyjny. Główne założenia pracy ekspertów firmy Stratasys to zapewnianie najlepszych możliwych drukarek 3D i usług, a także wsparcie techniczne i merytoryczne. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla przemysłu i biznesu. Nowością w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – innowacyjna technologia LFS

Kolejnym wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta marka na rynku maszyn do druku 3D? Formlabs produkuje niezmiernie zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego druku, jak m.in. SLS i SLA. Nowością w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, działający w nowej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest formą technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszelkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – cechuje się nieskomplikowaną obsługą oraz funkcjonalną budową. Czym nowa technologia LFS odróżnia się od SLA? Wyraźnie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i prędkością druku, a także drobiazgowym odwzorowaniem najdrobniejszych elementów. W LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, dlatego można w krótkim czasie otrzymać identyczne makiety, do czego dąży się zwłaszcza w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej klasy zaawansowane drukarki 3D, działające wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tej firmy mają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach biznesu, edukacji, przemysłu i wielu innych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100°C. Druk jest precyzyjny oraz solidny, a podczas procesu drukowania nie pojawiają się zniekształcenia czy przesunięcia warstw.

Nasza siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]