Tablica korkowa – przydatna w domu, biurze i szkole

Tablica korkowa – niby całkiem pospolita rzecz, a może pełnić wiele interesujących funkcji. Zróżnicowanie wykonania i wymiary tablic korkowych powodują, że sprawdzają się one zarówno do dekoracji pokoju, jak i są stosowane w biurach i instytucjach publicznych.

Jak zazwyczaj wykorzystujemy tablice korkowe?

Głównie napotykamy tablice korkowe na korytarzach szkół oraz przedszkoli. Przypinane są na nich artykuły z gazet o sukcesach uczniów i szkoły, kluczowe informacje o planowanych wydarzeniach (balach, konkursach, wywiadówkach lub olimpiadach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy godzinach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to też idealne rozwiązanie dla uczniów z pasją dziennikarską. Pod okiem profesora dzieci mogą przygotowywać artykuły na ciekawe dla nich ich tematy, wyszukiwać ciekawostki naukowe czy recenzować wydarzenia w formie satyrycznych rysunków, tworząc comiesięczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można wywiesić na głównym korytarzu szkoły, tak by był widoczny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można urządzić prezentację rysunków czy laurek szykowanych przez dzieci na różne okazje – maluchy będą dobrze czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach warto wykorzystać tablicę korkową jako biuletyn informacyjny, bowiem w zalewie maili nie każdy odczyta wszystkie wiadomości. Należy jednak pamiętać, by tablica była zawieszona w często odwiedzanym miejscu, np. przy kuchni biurowej albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablica korkowa – wykorzystaj ją w domu

Do wszystkich powyższych przykładów najodpowiedniejsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o wymiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeżeli jednak chcemy spożytkować tego rodzaju tablice w domu, wypada skupić się na rozmiarach nie większych niż 90×60. Tablice korkowe produkowane są w ramach drewnianych, aluminiowych albo z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego występują w kilku kolorach (czerwony, jasny i ciemny fiolet, różowy, kremowy), a listwy MDF są przeważnie białe, czarne, srebrne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, wobec tego każdy dobierze tablicę, która będzie pasowała do wystroju wnętrza. Jak można zastosować tablicę korkową w mieszkaniu? Można na niej zawiesić medale zdobyte w zawodach, kartki przysłane przez przyjaciół z wakacyjnych wojaży albo naszyjniki i bransoletki, zamiast trzymać je splątane w szkatułce biżuterię. A amatorzy podróży mogą przypiąć do niej mapę Europy, by zaznaczać kolorowymi pinezkami odwiedzone już kraje lub miasta.