Tablica magnetyczna – użyj jej w biurze lub w mieszkaniu

Tablice szkolne łączymy zwykle z kolorem zielonym i chmurą pyłu jaka powstawała, kiedy próbowaliśmy zetrzeć z niej kredowe napisy. Takie tablice, aczkolwiek nadal są bardzo popularne w polskich szkołach, powoli są wypierane przez tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich najważniejsze zalety?

Białe tablice magnetyczne są obecnie często używane w urzędach, biurach i korporacjach, czyli wszędzie tam, gdzie na zwięzłych spotkaniach prowadzone są cykliczne szkolenia albo omawiane są bieżące tematy i strategie. Plusem takich tablic jest przede wszystkim to, że do pisania na nich wykorzystuje szybkoschnące markery, które łatwo się ściera przy pomocy gąbki albo szmatki do tablic magnetycznych. Podczas ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na odzieży nie osadza się kreda, jak w przypadku pospolitych tablic szkolnych. Drugim plusem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość zastosowania magnesów, za pomocą których można przypiąć do jej powierzchni rozmaite lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie takiej tablicy w czystości jest niesłychanie proste. Wystarczy cyklicznie przetrzeć jej powierzchnię specjalnym płynem, który usuwa pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma także właściwości nabłyszczające i konserwujące, co pozwoli na zachowanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez długi okres czasu. Jeśli planujemy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dopasujmy rozmiar do wielkości sali, w której będzie ona powieszona. Powierzchnia o rozmiarze 90×60 czy 120×90 może okazać się zbyt mała, dlatego warto rozważyć zakup tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do domu – jak ją zastosować?

Mała tablica magnetyczna za to idealnie sprawdzi się w mieszkaniu. Nie wiesz jak ją wykorzystać? Zawieś ją w kuchni, a kiedy zauważysz, że kończy Ci się jakiś produkt (sól, płatki owsiane czy mąka) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz jechać do hipermarketu, łatwiej będzie Ci ułożyć listę naprawdę niezbędnych sprawunków. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która wcale się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko każdego dnia może wykonywać nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w dywan nie wbiją się strużyny z kredek i ołówków. Cała rodzina może także spędzić sobotni wieczór na grze w kalambury, wisielca albo układając jak największą ilość wyrazów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się także rodzicom, którzy chcą pomóc maluchowi w opanowaniu liter lub matematyki.