Tani i mobilny magazyn namiotowy – najważniejsze cechy

Rozwój firmy zwykle wiąże się z koniecznością zwiększenia używanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku biur nie powinno to sprawić problemów, to te mogą pojawić się, kiedy niezbędna będzie rozbudowa magazynów. Istnieją na szczęście skuteczne metpdy na to, by zrobić to niskim nakładem funduszy i czasu. Kiedy warto zdecydować się na magazyny namiotowe, które mimo szybkości budowy i niskiej ceny oferują przestrzeń i funkcjonalność na poziomie murowanych lub stalowych hal.

Całoroczne magazyny namiotowe

Aby móc korzystać z tych zalet, wybierając magazyn namiotowy upewnijmy się, że jest on przystosowany do całorocznego użytku. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno latem, jak i zimą, musi być on posiadać stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z niezawodnym systemem instalacji jej poszczególnych elementów. Jeszcze ważniejsze okazują się cechy materiału, z którego wyprodukowano poszycie. Musi on radzić sobie w kontakcie z promieniami słonecznymi, ale też być wytrzymały na niszczycielskie działanie gradu, deszczu, wiatru oraz śniegu. Przydatnym elementem wyposażenia jest także system niwelujący skraplanie się wody wewnątrz namiotu.

Magazyn namiotowy – wymiary

Namioty magazynowe dostępne w różnych wariantach, co ułatwia wybór obiektu stosownego do potrzeb danej firmy. Długość takich namiotów waha się przeciętnie od czterech do stu metrów, zaś szerokość wynosi od 3 do 8 metrów. Warto również dodać, że w razie potrzeby w łatwy sposób można powiększyć bazę magazynową, łącząc wiele namiotów w jeden obiekt za pomocą specjalnego systemu.