Tchibo Cafissimo – kapsułki zamienne z kawami single origin

kapsułki do ekspresu tchibo cafissimo

Technologia zaparzania kawa w kapsułkach jest znana od schyłku lat 70-tych i stopniowo zdobyła sobie miliony sympatyków. Ten wygodny proces umożliwia przygotowanie napoju wysokiej jakości wyjątkowo prostą metodą – wystarczy dodać wodę do pojemnika w stosownym urządzeniu, umieścić kapsułkę z kawą w dedykowanym zasobniku i zaledwie po kilkunastu sekundach można cieszyć się świeżo parzonym napojem.

Kawy speciality z Kolumbii i Etiopii – zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo

Znamy kilka systemów takiego parzenia kawy. Ten należący do niemieckiego koncernu Tchibo jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo mają inny kształt niż pozostałe, co przez wiele lat zmuszało klientów do zaopatrywania się w kawę u jednego dostawcy. Kwestia ta dotyczyła wszystkich systemów kaw w kapsułkach, jednak w ostatnich latach dostępnych jest w sprzedaży – także w Polsce – wiele ich zamienników. Producent Italian Coffee wytwarza kapsułki do wielu systemów, w tym też zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo. W tym systemie producent ten stworzył linię kaw single origin, zwanych również kawą speciality. Ziarna tych kaw cechują się tym, że pochodzą z jednej uprawy, gatunku i zbioru. Smak jej naparu jest unikalny, ponieważ ma na niego wpływ sporo różnorodnych składników, przykładowo konkretne warunki atmosferycznepanujące w roku zbiorów. Dodawanie do tego rodzaju kaw dodatków aromatyzujących czy mleka tłumi ich unikatowe nuty smakowe. W sprzedaży kupić można zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo skrywające kawę z ziaren z Angoli (robusta), jak również z Nikaragui oraz Brazylii (arabika). W tych kawach wyraźnie dostrzegalne są naturalne nuty kwiatowe, kakaowe oraz czekoladowe.

Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo – smakowita każdego poranka

Urządzenia do kawy w kapsułkach sprawdzą się zarówno w domu, jak i w urzędach lub pensjonatach. Koszt napoju w przeliczeniu na jedną porcję nie jest wygórowany i przeważnie zamyka się w widełkach 1,10-1,50 zł. Łatwo wyliczyć, że taka kawa jest kilkukrotnie tańsza aniżeli identyczny napój serwowany w bufetach w biurze czy w kafeteriach na mieście. Przystępne ceny i nowoczesny design ekspresów na kapsułki powodują, iż coraz częściej znajdujemy dla nich w naszych kuchniach. Przy użyciu ich będziemy radować się kubkiem takiej kawy przed wyjściem do pracy, a przy tym zaserwujemy koleżankom wysokiej jakości kawę w trakcie okazjonalnych spotkań, nie zamartwiania się o ogromne koszty. Jeżeli zamierzamy nabyć zamienniki kapsułek Tchibo upewnijmy się uprzednio czy będą nadawać się do posiadanego przez nas ekspresu.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]