Utrzymanie czystości dużych powierzchni – o mopach profesjonalnych

Jeśli chcesz zamówić profesjonalne mopy do mycia podłóg, koniecznie wejdź na verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html

Czyszczenie podłogi zdaje się bardzo łatwym zadaniem – niezbędne są do tego mop, woda i odpowiednia ilość płynu. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli chodzi o ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub znaczną powierzchnię. Wówczas warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. Na czym polega ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi codziennie w naszych domach mopami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, powinno się wybierać właśnie profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Czym cechują się profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Na wydajność mopa mają wpływ zwłaszcza dwa czynniki – jego szerokość oraz tworzywo, z którego go wykonano. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, gdy mop ma służyć do mycia posadzki o znacznej powierzchni – na przykład parkietów na boiskach, sal tanecznych czy hallów. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego solidność. Warto także pamiętać, że twardsze włókna lepiej ścierają pobrudzenia niż miękkie.

Sam mop do podłóg to nie wszystko!

Sam mop to za mało, by pracownicy ekip sprzątających mogli wydajnie i szybko myć podłogi. Niemal jednakowo istotne są również dodatkowe akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę należy zwrócić na trzonek. Powinien on być w miarę lekki, a jego długość – proporcjonalna do wzrostu pracownika. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a właściwie dobrane w dużym stopniu ułatwia i przyspiesza czyszczenie podłóg. W czasie czyszczenia rozległych powierzchni polecamy używać zestawu wiadra z mopem.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]