Zadbaj o czystość otoczenia – środki odkażające

Szukasz środków dezynfekcyjnych? Sprawdź http://bit.ly/2LPiWit.

Profesjonalne środki dezynfekujące pomagają utrzymać czystość przeróżnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są wykorzystywane? Czemu należy się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji – działanie i ich zawartość

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników, które mogą mieć negatywne oddziaływanie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne preparaty są uzupełnione o składniki usuwające bakterie oraz inne mikroorganizmy. W skład środków antyseptycznych na ogół wchodzi alkohol, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, chlor, poliaminy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, jak również dużo innych komponentów. Do najczęściej używanych środków należą żele, oleje (np. do narzędzi chirurgicznych), płyny w sprayu oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki dezynfekujące – przeznaczenie

Środki antyseptyczne używane są zawsze tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, na stołówkach, w kuchniach czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania toalet, urządzeń sanitarnych, blatów, podłóg, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu sztućców, krajalnic, maszynek do mięsa, blenderów oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dostosowanie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność szczególnie w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]