Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

Aparat ultradźwiękowy zamówisz na www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow

Obecnie fizjoterapeuci na porządku dziennym wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem poprawnie aplikowane ultradźwięki mają bardzo pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do łagodzenia bólu, redukowania napięcia mięśniowego i usprawnienia przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem dobrego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do ultradźwięków – sposób działania?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie 100 lat, bazuje na dwóch typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, blizn, stawów oraz ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do sporego wysiłku bądź przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają korzystny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny lub przenośny?

Funkcjonują 2 warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź przyjmujących ich w kilku gabinetach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje znaczną ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z NFZ – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym rozwiązaniem.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]