Aparaty do magnetoterapii – leczenie polem magnetycznym

magnetoterapia urządzenia, aparat do magnetoterapii

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców, a także indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się różne oddziaływanie, jednak wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek oraz działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia poprawia też krążenie, pomaga w stanach zapalnych, zmniejsza obrzęki i redukuje ilość wolnych rodników.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Gdzie stosuje się urządzenia do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to istotny element ekwipunku gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na znaczne gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, iż w sprzedaży znajdziemy także modele mobilne, bardzo dobrze sprawdzające się w pracy z chorymi w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]