Badania wysokościowe – przekonaj się, czy możesz pracować na wysokości!

Jeśli potrzebujesz zlecić badania wysokościowe Bielsko, skieruj się na www.testypsychologiczne.com.pl.

Pracą na wysokościach nazywamy wykonywanie czynności na wysokości powyżej 3 metrów nad ziemią czy podłogą. Dotyczy to zatem prac głównie budowlanych, ale również pracowników wykonujących roboty remontowo–budowlane, elektryków oraz osoby reprezentujące wiele innych zawodów. Jak przebiegają takie badania?

Charakter badań wysokościowych

Praca na wysokości, mimo iż zgodnie z przepisami BHP powinna odbywać się z użytkowaniem właściwych akcesoriów, nie należy do bezpiecznych, dlatego badania wysokościowe mają na celu niedopuszczenie do jej wykonywania osób, dla których może być groźna. Pracy tego typu nie mogą wykonywać osoby mające tendencje do zawrotów głowy, cierpiące na zaburzenia równowagi bądź mające kłopoty ze wzrokiem. W obręb badań wysokościowych wchodzi zatem kompletna diagnostyka z zakresu neurologii, laryngologii (co ma związek z równowagą i błędnikiem) oraz okulistyki. Badania przeprowadza się poddając osobę badaną nieskomplikowanym testom przy wykorzystaniu odpowiednich urządzeń. W czasie badań można również zdiagnozować kłopoty do tej pory niezdiagnozowane, będące zaś poważnym przeciwwskazaniem do pracy na wysokości, poddanie się im ma więc szczególne znaczenie. Nie trzeba martwić się, iż konieczne będzie przeznaczenie na te badania dużo czasu, gdyż istnieje możliwość wykonania wszystkich testów nawet w jeden dzień.

Badania wysokościowe – jak długo zachowują ważność?

Badania wysokościowe trzeba przeprowadzić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, lecz nie jest to jednorazowy obowiązek. Pamiętając, że w toku pełnienia obowiązków mogą pojawić się kłopoty ze zdrowiem, a także, że tak stanowi prawo, badaniom tego rodzaju należy poddawać się co dwa-trzy lata. Osoby, które mają więcej niż pięćdziesiąt lat, są zobowiązani natomiast poddawać się im każdego roku.

Nasza siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]