Co można leczyć laserem wysokoenergetycznym?

Sprawdź laser wysokoenergetyczny cena na www.bardomed.pl

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika stosująca silnie skoncentrowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, jak również usprawnia krążenie, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, iż ta technika leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można zastosować do rehabilitacji prawie wszystkich części ciała. Nieraz jest wykorzystywany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek minimalizujący uczucie bólu po treningach i leczący skutki kontuzji takie jak: naderwania wiązadeł, achillodynia czy stłuczenia. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest też używany między innymi w leczeniu zapalenia stawów, ostrogi piętowej, rwy kulszowej oraz rozmaitego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być też przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy skanerowe i punktowe

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różną budowę i, co za tym idzie, odmienny sposób emisji lasera. Wyróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe emitujące światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]