Co warto wiedzieć o skleroterapii? Podstawowe informacje

Potrzebujesz informacji o skleroterapii? Dobrze trafiłeś!

Żylaki to nadzwyczaj pospolita przypadłość, którą z upływem lat odkrywa u siebie znaczny procent osób dorosłych. Pomału społeczeństwo zaczyna pojmować, że leczenie żylaków nie jest już traktowane jedynie jako zabieg z obszaru estetyki. Widoczne na skórze pajączki naczyniowe i żyłki są bowiem również przejawem problemów zdrowotnych związanych z żyłami, np. uszkodzenia zastawek żylnych. Skutkiem tego do gabinetów medycyny estetycznej regularnie przychodzą pacjenci poszukujący metod ich redukcji. A taką metodą jest m.in. skleroterapia.

Czy skleroterapia wymaga znieczulenia?

Skleroterapia, która znana jest także pod nazwą obliteracja żylaków, to w dzisiejszych czasach wręcz standard w leczeniu żylaków, pajączków naczyniowych i żył siateczkowatych. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu do żyły środka chemicznego (pod postacią cieczy albo pianki), który zamyka światło żylaka. Ostrzykiwanie żylaków jest zabiegiem właściwie bezbolesnym, bo podczas zabiegu stosuje się bardzo cienkie igły. Liczba wkłuć wykonywanych w czasie zabiegu zależna jest od grubości żyły oraz rozmiarem leczonej powierzchni. Skleroterapia może stanowić uzupełnienie terapii prowadzonej chirurgicznie, jak również wykorzystuje się ją jako samodzielną metodę leczenia żylaków. Trzeba zaznaczyć, iż skleroterapia nie daje błyskawicznych rezultatów, dlatego zwykle prowadzi się ją w sekwencjach 3 lub więcej zabiegów, a ich ilość wyznacza lekarz specjalista na podstawie analizy stanu zdrowia danego pacjenta.

Czy każdy może poddać się skleroterapii?

Jak w każdej procedurze medycznej, również w stosunku do skleroterapii istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Nie można przeprowadzić jej u osób chorujących na miażdżycę tętnic kończyn dolnych, ostrą zakrzepicę żylną oraz choroby serca. Lekarz nie dopuści również do zabiegu ostrzykiwania żył kobiety w ciąży i karmiącej piersią, jak również osób, u których wykryto podatność na alergie, w tym głównie na stosowany w trakcie zabiegu środek obliteryzujący.

Nasza siedziba:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]