Etapy zakładania implantów zębowych

Najlepszą metodą na pozbycie się braków w uzębieniu są implanty zębowe. Sprawdzą się zarówno w przypadku ogólnego bezzębia, jak i braku jednego zęba. Ich najważniejszymi atutami są naturalny wygląd oraz względnie nieskomplikowania pielęgnacja – implant zębowy, a dokładniej jego korona, wygląda identycznie, jak prawdziwy ząb. Przed ich zakładaniem nie ma potrzeby szlifowania sąsiednich zębów, jest to zatem mniej przykre dla pacjenta aniżeli założenie mostu czy pełnej protezy. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda ów zabieg i jak należy się do niego przygotować.

Implanty zębów – jak przebiega ich zakładanie?

proces wszczepienia implantów zębów rozpoczyna się od podania pacjentowi anestetyku. Ponadto istotne jest też pozytywne nastawienie i opanowanie strachu. W następnej kolejności stomatolog dokonuje nacięcia dziąsła. To umożliwia mu dotarcie do tkanki kostnej i uformowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu wykorzystuje się techniki piezochirurgii oraz specjalnie dobrane wiertła. To niezwykle skomplikowana część zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się wyczuciem i wprawą. Dokładność istotna jest też przy wszczepieniu implantu zęba w kość. Kiedy ten znajdzie się na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty stomatologiczne a leki przeciwbólowe

Proces zakładania implantu zębowego budzi w niektórych osobach przerażenie związane z potencjalnym intensywnym bólem doświadczanym w czasie zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Szczęśliwie lęk ten jest zupełnie nieuzasadniony. Współczesna implantologia korzysta z niezwykle efektywnych środków przeciwbólowych, zapewniających pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci szczególnie podatni na odczuwanie bólu mogą ponadto skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego całkowicie usuwającego możliwość odczuwania strachu przed leczeniem stomatologicznym.