Implantologia. Ratunek w problemach z zębami

Niegdyś osoby, które z różnych powodów straciły zęby, skazane były na to, żeby używać protez. Nie jest to oczywiście najlepsze rozwiązanie, bo protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które są zdecydowanie wygodniejsze, ale także mają wiele innych plusów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo efektów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem napisać parę słów na temat tego, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębów, które typy są stosowane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Na jakich zasadach opiera się implantologia?

Dziś implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm i nieco krótsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczące zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po 3 miesiącach. Do tego czasu musi stosować chłodne kompresy, a bezpośrednio po operacji – wystrzegać się tytoniu, alkoholu i bardzo ciepłych dań. Istotne będzie także stosowanie odpowiednich płukanek, które likwidują dyskomfort i opuchliznę.

Efektywna i bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera ogromny wpływ na jakość życia chorych – z tego względu tak ważne okazuje się to, aby wybrać odpowiedniego specjalistę. Jak więc ustrzec się przykrych pomyłek i problemów ze zdrowiem? Najlepiej zrobimy zlecając wykonanie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem i pozytywnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu dentystycznego z pewnością trafimy na ważne wskazówki.