Jak wybrać gabinet stomatologiczny?

Dowiedz się więcej o pracy dentysty w Krakowie - skieruj się tu.

Ból zęba jest ogromnie uciążliwym odczuciem. Z tej też przyczyny stomatolog jest zwykle jedynym lekarzem specjalistą, którego większość osób odwiedza w miarę regularnie. Ale jak wybrać dobrego stomatologa?

Jak znaleźć gabinet stomatologiczny?

Zamieszkali w miastach i większych miejscowościach bez trudu wyszukają w pobliżu swojego zamieszkania jakiś gabinet stomatologiczny, bo jest to jedna z najpopularniejszych usług medycznych oferujących odpłatne leczenie i profilaktykę. Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze dentysty, któremu postanowimy powierzyć opiekę nad naszym uzębieniem? Dobrze, gdy gabinet stomatologiczny znajduje się nieopodal domu pacjenta, ażeby w razie nagłego przypadku (silnego bólu, wypadnięcia plomby lub ukruszenia zęba) nie tracić czasu na dotarcie do kliniki. Terminy otwarcia gabinetu także są istotne – gdy stomatolog przyjmuje pacjentów co najmniej do godziny 20:00, pacjent bez problemu umówi się na wizytę bez konieczności wybrania urlopu w pracy. Należy również spojrzeć na szerokość oferty gabinetu stomatologicznego i specjalizacji, którymi szczycą się jego stomatolodzy. Im bogatsza oferta, tym większe prawdopodobieństwo, że bez względu na złożoność przypadku z jakim pacjent zgłosi się do kliniki, będzie on wszechstronnie zaopiekowany bez konieczności odsyłania go do kolejnych placówek. Nie lekceważmy również opinii byłych pacjentów danego stomatologa – jeśli są one pozytywne w kwestii oferowanych przez specjalistę usług, bez wątpienia można umówić się na wizytę.

Załoga gabinetu stomatologicznego powinna nieprzerwanie się szkolić

Medycyna to ciągle rozwijająca się branża nauki, toteż i gabinety stomatologiczne muszą podążać za duchem innowacji. Wybierzcie zatem taki gabinet stomatologiczny, którego kadra nieustannie zdobywa nową wiedzę, żeby pozostawać na bieżąco z najnowszymi technikami. Jednakże sama wiedza nie wystarcza – za nią musi iść też używanie przez dentystę najnowocześniejszej aparatury, materiałów i instrumentów. W trzecim dziesięcioleciu XXI w. następnym istotnym aspektem konsultacji u stomatologa staje się także zachowanie bezpieczeństwa i higieny, więc przed wizytą w gabinecie stomatologicznym warto sprawdzić czy przestrzega on ścisłych zasad aseptyki, które chronią zarówno pacjenta, jak i kadrę medyczną.

Nasza siedziba:
DentoCentrum
ul. Krowoderskich Zuchów 22
31-272 Kraków

Mob.: +48 600 347 147
E-mail: [email protected]