Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Nie wszystkie schorzenia jamy ustnej można wyleczyć zwykłymi sposobami. Jeśli okazują się one niewystarczające, jedynym wyjściem jest zwykle któraś z technik chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się między innymi w razie dużych uszkodzeń zębów, uszkodzeń kości, potrzeby wstawienia implantów czy koron oraz chorób tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju nowotwory lub narośle. Jakie metody są jednak wykorzystywane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza udać się, żeby zabiegi były bezbolesne i nie spotkały nas niemiłe pomyłki?

Chirurg stomatolog – zabiegi

Niewątpliwie najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – także tych bardzo zniszczonych, potrzebujących nacięcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku dużych ubytków czy chorych po złamaniach potrzebne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również leczeniem wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych przed chwilą guzów lub narośli – oraz odtwarzaniem chorych tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak łatwo stwierdzić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych problemów. Warto zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami kierować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze będzie na pewno to, by wykorzystywał on tylko nowoczesne urządzenia oraz, co najistotniejsze, środki znieczulające. Duże znaczenie ma również atmosfera w poradni oraz stosunek dentysty do pacjentów – dużo powiedzą nam o nim opinie dotychczasowych klientów, które znajdziemy między innymi w sieci bądź wśród bliskich.