Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie rześkości wywołują jony ujemne powstające się między innymi w wyniku naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a również wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu pomyślnie wpływają na nasze samopoczucie i środowisko, neutralizują przykre zapachy oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja może nastąpić w wyniku emitowania ogromnej ilości ciepła, oddziaływania intensywnego pola magnetycznego albo wyładowania elektrycznego. Dzisiaj większość z nas przebywa w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, jak komputery, telewizory czy drukarki, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Dobre jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, tworzą się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach mocno uprzemysłowionych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego aby znowu odczuć orzeźwiającą i czystą atmosferę w domu, trzeba skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wyłapać dym papierosowy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy niebezpieczne wirusy i mikroorganizmy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie permanentnego znużenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, poleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w instytucjach publicznych, placówkach oświaty, biurach czy przychodniach medycznych, czyli tam, gdzie ważna jest koncentracja na realizowanych zadaniach.