Oczyszczanie powietrza w domu – to możliwe!

Społeczeństwo pomału nabiera świadomości, jak ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: spaliny samochodów, roztocza, pyłki kwiatów, dym tytoniowy czy wirusy i drobnoustroje. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub biurze?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele alergenów wyeliminuje?

Obecnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o wysokiej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się jeszcze skuteczniejsze.

Przetestuj oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co usuwa sadzę, pyły zawieszone PM2.5 i PM10 czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i szybko zatrzymuje także wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do redukcji wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby okresowej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, zaś jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i proste w obsłudze.