Pierwsza pomoc – kursy

W Polsce każdego roku traci życie parę tysięcy ludzi tylko dlatego, że obserwatorzy zdarzenia nie umieją udzielić pierwszej pomocy zanim przybędzie pogotowie ratunkowe. Reakcją na te przerażające dane są coraz częściej pojawiające się oferty szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, dzięki którym zdobędziemy wiedzę i umiejętności potrzebne do dobrego reagowania w chwili zagrożenia życia.

Kursy pierwszej pomocy – w jakiej formie?

Część kursów pierwszej pomocy można odbyć za pomocą e-learningu. Zajęcia przez Internet pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze, jednakże nauka ma charakter nieco bardziej teoretyczny. Szkolenia tradycyjne wykorzystują specjalistyczny sprzęt do prowadzenia wszelkiego rodzaju symulacji z zakresu pierwszej pomocy – są praktyczne.

Kursy pierwszej pomocy – elementy szkolenia

Tematy omawiane w czasie szkolenia, zależą od ustaleń organizatorów z odbiorcami szkoleń. Z pewnością, muszą się w nim pojawić następujące elementy: bezpieczeństwo własne, a także skuteczne wezwanie pomocy. W części interaktywnej powinniśmy nauczyć się, jak usunąć ciało obce z dróg oddechowych, tamować krwotoki oraz jakie działania powziąć, w przypadku zasłabnięć czy porażenia prądem.