Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

Zdrowe i perłowe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie codziennie wpływają na nasze szkliwo i sprawiają, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające działają efektywnie. Jak przywrócić wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – znakomite rezultaty już po kilku sesjach

Mycie jamy ustnej po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Cukry i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają wyglądać estetycznie. Domowe sposoby pielęgnacyjne (żele, woski, paski), nie zawsze są bezpieczne dla zębów i dziąseł. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom śnieżnobiały odcień. Jakie zabiegi są obecnie najbardziej popularne? Stomatolodzy szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi świetne rezultaty już po kilku zabiegach. Wybielanie tą metodą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów metodą BEYOND

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w uzębieniu nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalnego wzornika ustala się barwę zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Ważne jest także właściwe dobranie odczynu żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny znacząco redukując nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND wybiela zęby nawet o piętnaście tonów, efekty są więc niesamowite i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu należy wystrzegać się barwiących napojów i potraw przez przynajmniej tydzień. Osobom, które z jakichś względów nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.