Terapia małżeńska – aby małżeństwo było znowu udane

Terapia małżeńska UK - zajrzyj na https://psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/, aby leczyć się skutecznie z odpowiednim specjalistą!

Każde małżeństwo może popaść w różnorodne kryzysy. Na szczęście aktualnie można sobie z nimi radzić wyjątkowo sprawnie. Doskonałym rozwiązaniem jest terapia małżeńska prowadzona przez terapeutę mającego niezbędne doświadczenie i kwalifikacje.

Terapia małżeńska – w jakich problemach może być pomocna?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary borykające się z rozmaitymi problemami. Specjalista pomaga pokonać trudności związane z niewiernością jednego z partnerów, a także udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, jednak tutaj nierzadko konieczne będzie też specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog okaże się być wsparciem w czasie problemów zdrowotnych małżonków czy ich dzieci. Jest nieoceniony w momencie, gdy między małżonkami pojawiają się konflikty, których nie umieją rozwiązać sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga także przezwyciężyć trudności oraz scementować związek. Poprawie ulega komunikacja między żoną i mężem – dzięku temu ich małżeństwo ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia małżonkom jakie mają oczekiwania oraz potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie wyłącznie branie, ale też oferowanie czegoś w zamian. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn , które leżą u podłoża partnerskich problemów. Pary, które odbyły terapię małżeńską mają umiejętności potrzebne do tego, by bardzo dobrze pokonywać kłopoty w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która dotarła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że aktualnie bez trudu spotkamy polskiego psychologa też na terenie UK. Posługiwanie się językiem polskim ułatwia proces terapii oraz podnosi komfort małżeństwa, które zdecydowało się na usługi specjalisty. Także na emigracji opłaca się zawalczyć o swoje małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z rozmaitymi kłopotami. Powinno się wiedzieć, że terapia to nie coś, czego trzeba się wstydzić, a na skutek niej związek jest w stanie wkroczyć na całkowicie nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Nasza siedziba:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339