Tytanowe implanty zębowe. Solidna podstawa dla korony

Implanty zębów to doskonały sposób na zastąpienie straconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które straciły jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów równie dobrze sprawdzają się także w przypadku sporych ubytków, a nawet bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a jeśli odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z jakich materiałów robi się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębów – materiały

Na wstępie należy wspomnieć, iż implant zęba to tylko ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, który charakteryzuje się ogromną wytrzymałością. Jego największą zaletą jest również fakt, iż nie wchodzi w reakcje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego używanie jest zatem w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzymuje kilkanaście lat.

Z jakich materiałów wykonuje się korony implantów zębowych?

Wachlarz tworzyw, z których wytwarzane są korony jest szerszy. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe z koroną z porcelany, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a ponadto nie powodującą uczulenia. Implantologia oferuje też stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą alergiom. Najbardziej budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane głównie w miejsce tylnych zębów.