Wlewy dożylne witaminy C – podstawowe informacje

Kwas askorbinowy to bardzo cenny mikroelement, który zwalcza infekcje i wzmacnia układ immunologiczny. Zalecany jest zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Od lat 50. znajduje jednak zupełnie inne zastosowanie – przy bardzo ciężkich schorzeniach. Zweryfikujmy zatem czym są dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je stosuje.

Wlewy witaminy C – niekonwencjonalna terapia

Witamina C jest elementem warunkującym prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Samodzielnie nie potrafimy jej wyprodukować, dlatego musimy przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z jedzenia). Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu bada oddziaływanie witaminy C na leczenie niebezpiecznych schorzeń – boreliozy, niewydolności układu krążenia, a także wielu innych. Naukowcy sprawdzają przede wszystkim oddziaływanie kwasu askorbinowego na unicestwienie komórek nowotworowych – niektóre doświadczenia starają się dowieźć, że zastosowanie niekonwencjonalnego leczenia może dać znacznie lepsze rezultaty leczenia. Podanie sporych porcji witaminy C do ciała człowieka to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Kuracje rozpoczynają się od 20 tysięcy mg, jest to więc wyjątkowo mocne stężenie, które może pomóc pokonać szereg groźnych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – uzupełnienie tradycyjnych metod leczenia

Technika aplikowania witaminy C, czyli wlew bezpośrednio do żył, zmniejsza ryzyko powstania skutków niepożądanych, które mogłyby wystąpić w przypadku tradycyjnych terapii (np. suplementów). Dzięki temu miażdżyca może się cofnąć, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony, a więc efekty mogą być zdumiewające. To specjalista decyduje o kierunku leczenia i ustala stężenie, ale żeby osiągnąć ostateczne efekty, leczenie musi działać około 4 tygodni.