Zastosowanie urządzeń do fali uderzeniowej

fala uderzeniowa, aparat do fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia, która pomaga wyleczyć dolegliwości różnego typu. Kiedy jest stosowana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie stosowana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie wykorzystywana w ortopedii, kosmetologii, medycynie sportowej, rehabilitacji oraz wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi przenika kilka centymetrów w głąb organizmu i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla przylegających tkanek i wykazuje się wysoką efektywnością w walce z rozmaitymi schorzeniami. Dzisiejsze urządzenia do fali uderzeniowej niezwykle precyzyjnie aplikują impulsy, dzięki czemu terapia daje wyjątkowo dobre efekty. Urządzenia do fali uderzeniowej działają między innymi w przypadku chorób związanych z narządami ruchu, jak kolano skoczka, zespół bolesnego barku, bóle kręgosłupa czy zapalenie ścięgien. Aparat do fali uderzeniowej może być używany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez rehabilitantów i kosmetologów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – efektywna redukcja bólu

Dostępne na rynku aparaty stosujące falę uderzeniową są wyposażone w 2 niezależne aplikatory oraz kanały, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie leczenia u dwóch pacjentów równocześnie. Współczesny sprzęt wysyła falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych). Impulsy wysyłane do tkanek nieinwazyjnie stymulują zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co pozwala na zredukowanie sygnałów bólowych u pacjentów cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej jest efektywna w 70-80% przypadków.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]