Zdiagnozowano u Ciebie starczowzroczność? Zgłoś się na zabieg

Tu uzyskasz szczegółowe wiadomości dotyczące leczenia presbiopii.

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z normalnych procesów związanych bezpośrednio ze zbliżaniem się do wieku starczego. Jej symptomem jest pogarszanie się widzenia na nieduże odległości, co w gruncie rzeczy ogranicza możliwość użycia notebooka i smartfona, rozwiązywania krzyżówek, czytania czasopism oraz podejmowania szeregu codziennych czynności. Presbiopia jest konsekwencją osłabienia zdolności oka do akomodacji lub jej zupełnej utraty. Metodą na poradzenie sobie z tym problemem może być noszenie szkieł korekcyjnych, jakkolwiek powoduje to sporo komplikacji. Soczewki do bliży utrudniają widzenie dali, okulary progresywne bywają z reguły drogie, a modele dwuogniskowe nie zawsze są wygodne. Lepszym rozwiązaniem może okazać się więc zlikwidowanie starczowzroczności w trakcie zabiegu.

Korekcja starczowzroczności. Czemu jest potrzebna?

Jak już nadmieniliśmy, korekcja starczowzroczności pozwala ustrzec się szeregu przeszkód przy podejmowaniu się powszednich, najprostszych czynności. Osoby cierpiące na tę chorobę (warto podkreślić, iż nierzadko pierwsze objawy presbiopii przejawiają się zaraz po czterdziestym roku życia) mają problemy z pisaniem czy korzystaniem z komputera, a także podróżami komunikacją publiczną (problemy z korzystaniem z rozkładów jazdy) bądź robieniem zakupów (w istocie uniemożliwia odczytanie etykiety produktu). Poza tym, przeciwnie do miopii, starczowzroczność nie jest równoważona przez zdolność lepszego widzenia w dali, a noszenie okularów okazuje się dla chorego niekomfortowe. Nie należy także zapominać, że wada ta się ciągle zwiększa, a każde następujące dwa lata przynoszą zazwyczaj pogorszenie widzenia o mniej więcej 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – usunięcie wady w toku pojedynczego zabiegu

Oprócz korekty z użyciem szkieł korekcyjnych, możliwe jest także leczenie starczowzroczności z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają potrzebę stosowania okularów. Techniki jak przykładowo PRESBYMAX® są również sposobem na to, by w trakcie jednego zabiegu całkowicie wyeliminować wadę w obu oczach.

Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]